Разлика помеѓу преработките на „Филолошки факултет „Блаже Конески“ - Скопје“

с
нема опис на уредувањето
с
{{Универзитет
|name = Филолошки факултет „Блаже Конески“ - Скопје
|image = [[Податотека:filozofski.jpg|мини|Фоајето на Филолошкиот факултет]]
|established = [[1974]]
|staff=
|dean= д-р Максим Каранфиловски
|city= [[Скопје]]
|country= [[Република Македонија]]
|campus=
|students=