Разлика помеѓу преработките на „Филолошки факултет „Блаже Конески“ - Скопје“

с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q135255 (translate me))
с
}}
 
'''Филолошкиот факултет „Блаже Конески“''' при [[Универзитет „Св. Кирил и Методиј“|Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“]] во [[Скопје]] е највисока образовна и научна и јавна установа од областа на [[филолошки наукифилологија|филолошките науки]] во [[Република Македонија]]. Наречен е по истакнатниот книжевник [[Блаже Конески]].
 
== Основање ==