Разлика помеѓу преработките на „Отрантска Врата“

с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: мини|десно|Отрантската Врата на карта '''Отрантска Врата''...)
 
с
* [[Отранто]]
* [[Отрантски ’Рт]]
* „[[Отрантскиот замок]]“ — роман одпрвиот [[Хорасготски Волполроман]], првото книжевно дело во [[готика|готски]] стил
* [[Валона]]