Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Политика на Индонезија“

с
нема опис на уредувањето
с
с
* '''Извршна власт'''
** [[Претседател на Индонезија|Претседател]] ([[Список на претседатели на Индонезија|Список]])
** [[Потпреседател на Индонезија|Потпретседател]] ([[ЛистаСписок на потпретседатели на Индонезија|ЛистаСписок]])
** [[Кабинет на Индонезија|Кабинет]]
* '''Законодавна власт'''
** [[Законодавни избори на Индонезија, 2009|Законодавни, 2009]]
** [[Претседателски избори на Индонезија, 2009|Претседателски, 2009]]
* [[ЛистаСписок на политички партии на Индонезија|Политички партии]]
----
* [[Административна поделба на Индонезија|Административна поделба]]
{{politicsboxend|country=Индонезија|}}<noinclude>
{{clear}}
 
[[Категорија:Шаблони за Индонезија|Политика]]
</noinclude>