Разлика помеѓу преработките на „Општина Сарај“

с
Отстрането уредувањето на 79.126.179.30 (разговор), вратено на последната верзија на MacedonianBoy
с (Отстрането уредувањето на 79.126.179.30 (разговор), вратено на последната верзија на MacedonianBoy)
 
== Географиja ==
 
== Историja :D
 
== Историja ==
 
== Економија ==
 
== Демографија ==