Разлика помеѓу преработките на „Фудбалски куп на Италија“

с
| Чатврата Рунда ||align="center"| 24 ||align="center"| 16 ||align="center"| 16 ||align="center"| нема || никој
|-
| rowspan="4"| Втора фаза || Round of 16Осминафинале ||align="center"| 16 ||align="center"| 16 ||align="center"| 8 ||align="center"| 8 || Виско рангираните [[Серија А]] тимови
|-
| Четвртфинале ||align="center"| 8 ||align="center"| 8 ||align="center"| 8 ||align="center"| нема || никој