Разлика помеѓу преработките на „Моноспитово“

Нема измена во големината ,  пред 6 години
* [[Киро Донев]] (р. 1942 - ), македонски писател и преведувач.
* [[Кољо Мишев]] (р. 1960 - ), македонски сликар.
* [[Васил Дрвошанов]] (р. [[13 јунијули]] [[1951]]), македонски поет и научен работник.
* [[Борис Трајковски]] (1956-2004) - претседател на Македониja.
 
Анонимен корисник