Разлика помеѓу преработките на „Ономатопеја“

Одземени 30 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 48 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q170239 (translate me))
 
[[Категорија:Фигури (стилистика)]]
 
[[ономатопеја]]
 
[[Категорија:Стилски изрази]]
 
[[Категорија:Поетски изрази]]