Разлика помеѓу преработките на „Зимзелено растение“

нема опис на уредувањето
с
*[[Полулистопадни растенија]]
 
Лисјата на зимзелените дрвја не паѓаат во есен.
== Наводи ==
{{наводи}}
Анонимен корисник