Разлика помеѓу преработките на „Адолф Ајхман“

Одземени 15 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 56 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q28085 (translate me))
с
|branch =[[File:Flag Schutzstaffel.svg|23px]] ''[[Schutzstaffel]]''
|rank = [[File:SS-Obersturmbannführer Collar Rank.svg|40px]] SS-''[[Obersturmbannführer]]'' (Lt. Colonel)
| servicenumber = [[Национал-социјалистичкаНационалсоцијалистичка германска работничка партија|НСГРПНСДАП]] #889,895 <br> [[ШуцштафелСС]] #45,326
|unit = [[Рајхсзихерхајтсхауптамт]]
|battles = [[Втора светска војна]]