Разлика помеѓу преработките на „Големо Московско Кнежевство“

с
Бришење на "Coat_of_Arms_of_Russia_1497.gif", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User...
с (Bot: Migrating 47 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q170770 (translate me))
с (Бришење на "Coat_of_Arms_of_Russia_1497.gif", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User...)
|flag_s1 = Flag of Russia.svg
|image_flag = Lob flag moskovskiy.svg
|image_coat =Coat_of_Arms_of_Russia_1497.gif
|symbol = Грб на Русија
|symbol_type = Византискиот двоглав орел (1472)