Разлика помеѓу преработките на „Леон“

Нема измена во големината ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 46 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q175276 (translate me))
с
|common_languages = [[Латински јазик|Латински]], [[Шпански јазик|Шпански]], [[Галициски јазик|Галициски]] и можеби [[Мозарапски јазик|Мозарапски]].
|capital = [[Леон (град)|Леон]]
|religion = [[римокатолицизам]], [[ислам]] и [[јудеизамјудаизам]].
}}