Предлошка:Будизам-никулец: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Шаблон:Никулец за Будизам на Шаблон:Будизам-никулец: Некој се правел многу паматен)
сНема опис на уредувањето
{{asbox
<div class="boilerplate metadata" id="stub"><table class="plainlinks" cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color: transparent;"><tr><td>
| image = Dharma Wheel.svg
[[Податотека:Dharma Wheel.svg|40px| ]]</td><td>''&nbsp;Оваа статија поврзана со [[Будизам|Будизмот]] е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{fullurl:{{FULLPAGENAME}}|action=edit}} проширите.]''</td></tr></table></div>
| pix = 40
| subject =
| qualifier = за [[будизам|будизмот]]
| category = Никулци за будизам
| name = Шаблон:Будизам-никулец
}}
<noinclude>
[[Категорија:НикулциШаблони за Будизмотникулци од областа на религијата|Будизам]]
[[Категорија:Шаблони за никулци за Будизам| ]]
</noinclude>