Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Будизам“

с
нема опис на уредувањето
с
 
| list2name = Поимања
| list2title = {{hlist |[[дарма]] |[[Будистички поимник|Поимипоими]]}}
| list2 =
* [[Четири благородни вистини]]
* [[пратиќасамутпада|условен постанок]]
 
* [[Middleсреден way|Middle Wayпат]]
* [[шуњата|ништожество]]
* [[карма]]