Разлика помеѓу преработките на „Кајзер“

Нема измена во големината ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
* [[Вилхелм I]] ([[1871]]—[[1888]]);
* [[Фридрих III]] (1888), владеел 99 дена;
* [[Вилхелм II]] (1888—[[1918]]), за време на чие владеење паѓа Германската монархија, близу крајот на [[Прва Светскасветска војна|Првата Светскасветска војна]].
 
== Поврзано ==