Разлика помеѓу преработките на „Вестминстер“

Додадени 13 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 40 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q189960 (translate me))
с
'''Вестминстер''' ([[англ.]] ''Westminster'') е реон во [[Централен Лондон]], [[Англија]], кој се наоѓа во рамките на [[Град Вестминстер]]. Тука се наоѓа [[Вестминстерска палата|Вестминстерската палата]] како и [[Британски парламент|Британскиот парламент]].
 
Вестминстер се наоѓа југозападно од [[ЛондонСити (Лондон)|Сити]] и 0,8 kmкм југозападно од [[Черинг Крос]].
 
== Историја ==