Разлика помеѓу преработките на „Голем Корален Гребен“

с
нема опис на уредувањето
с
с
| WHS = Голем Корален Гребен
| Image = [[File:Map of Great Barrier Reef Demis.png|center|250px|Големиот Корален Гребен во водите на Квинсленд]]
| State = [[Квинсленд ]]
| State Party = [[AustraliaАвстралија]]
| Type = Природно
| Criteria = vii, viii, ix, x