Разлика помеѓу преработките на „Аделаида“

Додадени 35 бајти ,  пред 6 години
с
(дополнување, викификација, изменета категоризација, додаден/изменет шаблон, илустрирање)
 
== Надворешни врски ==
{{Commonscatрв|Adelaide}}
* [http://www.adelaidecitycouncil.com/ Сајт на градското собрание]
* [http://www.cityofadelaide.com.au/ Официјален веб-сајт на градот]
 
[[Категорија:Аделаида| ]]
[[Категорија:Градови во Австралија]]
[[Категорија:Градови во Јужна Австралија]]
[[Категорија:ГлавниАвстралиски главни градови во Австралија]]