Персиско писмо: Разлика помеѓу преработките

Одземени 40 бајти ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| <font size="3">{{Arabiyyah|آ}} / {{Arabiyyah|ا}}</font> || <font size="3">{{Arabiyyah|ﺎ}}</font> || <font size="3">{{Arabiyyah|ﺎ}}</font>
| {{Semxlit|алеф}}
| {{Semxlit|āа}} / {{Semxlit|aaе}} / {{Semxlit|ʼ}} / {{Semxlit|ʾ}} / {{Semxlit|&rsquo;}}
| разни, како {{IPA|[ɒ]}}