Разлика помеѓу преработките на „Градови во Италија“

Нема измена во големината ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
Ова е '''список на [[град]]ови во [[Италија]]''' со над 20.000 жители според пописот од 2001 г.<ref>[http://www.istat.it/ Национален институт за статистика на Италија] (ISTAT) {{it}}</ref>.
 
{| class="wikitable sortable"