Разлика помеѓу преработките на „Градови во Италија“

с
нема опис на уредувањето
(Одбиена последната промена во текстот (од 217.16.90.152) и вратена ревизијата 3019739 на Addbot)
с
Ова е '''список на [[град]]ови во [[Италија]]''' со над 20.000 жители според пописот од 2001 г<ref>[http://www.istat.it/ Национален институт за статистика на Италија] (ISATISTAT) {{it}}</ref>.
 
{| class="wikitable sortable"
|[[Анзио]]|| [[Рим (покраина)|Рим]]||[[Лацио]]|| 36.952
|-
|[[Аоста]]||[[Аоста]]||[[ДолинаАостинска АостаДолина]]|| 34.062
|-
|[[Априлија (град)|Априлија]]|| [[Латина (покраина)|Латина]]||[[Лацио]]|| 56.028