Разлика помеѓу преработките на „Луј XVI“

Одземен 21 бајт ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q7732 (translate me))
| name =Луј XVI
| title =Крал на Франција и на Навара
| image =[[Податотека:Louis16-1775.jpg|180px]]
| caption = Луј XVI
| reign =[[10 мај]] [[1774]] – [[10 август]] [[1792]]
Анонимен корисник