Клондајк (река): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| source_confluence_lat_d = | source_confluence_lat_m = | source_confluence_lat_s = | source_confluence_lat_NS =
| source_confluence_long_d = | source_confluence_long_m = | source_confluence_long_s = | source_confluence_long_EW =
| mouth = [[Јукон (река)|Јукон]]
| mouth_location = [[Досон (Канада)|Досон]] | mouth_region =Јукон | mouth_country =Канада
| mouth_elevation =
[[Категорија:Реки во Јукон]]
[[Категорија:Реки во Канада]]
 
{{Канада-гео-никулец}}