Колорадо Спрингс: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 60 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q49258 (translate me))
сНема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Downtown Colorado Springs by David Shankbone.jpg|thumb|220px|Колорадо Спрингс]]
 
'''Колорадо Спрингс''' ({{lang-en|Colorado Springs}}) е град вo [[САД|американската]] [[Сојузни држави во САД|држава]] [[Колорадо]]. Овој град според статистиките во [[2006]] година, има 372 437 жители, што го прави најголем град во Колорадо послепо [[Денвер, Колорадо|Денвер]], и 47-ти град по број на жители во [[САД]].
 
{{САД-најголеми градови}}