Разлика помеѓу преработките на „Светско наследство на УНЕСКО“

с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 100 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q9259 (translate me))
с
 
Во [[Македонија]], стариот град во [[Охрид]] е вклучен во списокот на [[УНЕСКО]].
 
== Критериуми за избор на светското наследство ==
 
 
== Список на светско наследство во светот ==