Разлика помеѓу преработките на „Подземни води“

с
нема опис на уредувањето
с (Робот: Брише pl:Woda gruntowa (strong connection between (2) mk:Подземни води and pl:Wody gruntowe))
с
 
Во Република Македонија има и '''''минерални извори'''''. Тие се делат на топли и студени извори. Во топлите изворитемпературата на водата е подолема од 20 °C, а во студените е помала од 20 °C. Топли извори има на 8 места и тие се преурадени во бањи, а студените се наоѓаат во близина на Скопје, Битола и Гевгелија.
 
== Поврзано ==
* [[Понорница]]
* [[Издан]]
 
[[Категорија:Вода]]