Разлика помеѓу преработките на „Симон Дракул“

нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q6418976 (translate me))
| footnotes =
}}
'''Симон Дракул''' ебил [[Република Македонија|македонски]] раскажувач, романсиер, драмски автор, сценарист, историчар, преведувач.
 
== Биографија ==