Прасловенски јазик: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][непроверена преработка]
с (додадена Категорија:Прајазици со помош на HotCat)
Нема опис на уредувањето
 
[[Категорија:Мртви словенски јазици]]
[[Категорија:Прајазици]] категорија сегашни јазици се: тииии{{римски|}}
Анонимен корисник