Разлика помеѓу преработките на „Штокавско наречје“

Одземени 16 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
(Нова страница: '''Штокавското наречје''' зафаќа најголем дел од српскохрватската јазична територија. Тоа се п...)
 
[[Категорија: Јазици]]
[[Категорија: Словенски јазици]]
[[Категорија: СрпскохрватскиСрпски јазик]]
959

уредувања