Разлика помеѓу преработките на „Варшава“

Одземени 42 бајти ,  пред 7 години
better image
(better image)
 
=== Градска комуникација ===
[[Слика:PesaWarsaw Warszawa07-13 img09 tram.jpg|мини|лево|Трамвај во Варшава]]
 
Системот на комуникација на градот Варшава се состои од повеќе автобуски и трамвајски линии, како и метроа.
== Галерија ==
<center><gallery>
Слика:Warsaw Поглед07-13 наimg06 Варшаву зел1skyline.jpg|Поглед на Варшава преку Висла
Слика:РускаWarsaw православна07-13 цркваimg38 уRussian Варшави зел1church.jpg|Руска православна црква во Варшава
Слика:Warsawa z mostu swietokrzysk1.jpg|Варшава од мостот
</gallery></center>
116

уредувања