Разлика помеѓу преработките на „Машка кошаркарска репрезентација на Словенија“

с (Bot: Migrating 25 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q499324 (translate me))
* Словенија сѐ уште се нема квалификувано за ЛОИ
 
=== [[Светско првенство уво кошарцикошарка|СветскаСветски првенства]] ===
* [[Светско првенство во кошарка 2006|Јапонија 2006]] - 12 место
 
377

уредувања