Разлика помеѓу преработките на „В’лтава“

Одземени 57 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| map = Vltava River (CZE) - location and watershed.svg
| map_background = Czechia - background map.png
| map_caption = Течението и [[басенслив]]от на реката В’лтава од нејзиното извирање па сеизворот до влевањето во Елба
| map_locator =
<!-- *** Websites *** -->