Разлика помеѓу преработките на „1893“

Додадени 27 бајти ,  пред 6 години
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{PAGENAME}} +{{subst:PAGENAME}} & -{{#expr: +{{subst:#expr: & -{{#switch: +{{subst:#switch:))
 
== Починале ==
Григор Прличев
 
*
{{commonscat|1893}}
Анонимен корисник