Разлика помеѓу преработките на „Ваденско Море“

с
нема опис на уредувањето
с (Робот: Селам 1 меѓујазични врски во Википодатоци на d:q26080)
с
== Надворешни врски ==
{{рв|Wadden Sea}}
* {{цмс|url=http://www.xs4all.nl/~ottoknot/werk/Sylt.html|title=Ваденско море: Историја на населуањетонаселувањето, културните промени и пореметувањето на морската средина|author=Ото З. Кнотернус|year=2005}} {{en}}
* [http://whc.unesco.org/en/list/1314 Ваденско Море] - Центар за светско наследство на УНЕСКО {{en}}
* [http://www.waddensea-worldheritage.org/ Подрачје на светско наследство Ваденско Море] {{en}}