Разлика помеѓу преработките на „Канцелар“

Додадени 9 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 27 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q373085 (translate me))
с
== Јапонија ==
 
Даижо Даижин (太政大臣) или канцелар на кралството бил претседателот на Даижо-кан или стејт департментот (нешто како министерство за надворешни работи) во Хејанска [[Јапонија]] и мал период за време на уставот Меиџина [[Мејџи]].
 
== Малезија ==