Разлика помеѓу преработките на „Борка Талески“

Додадени 55 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3406966 (translate me))
с
| роден-дата = 19 јули 1921
| роден-место = [[Прилеп]]
| починал-дата = 2{{починал мартна и возраст|df=yes|1942|03|02|1921|07|19}}
| починал-место = [[Плетвар]], [[Прилеп]]ско
| починал-причина =