Разлика помеѓу преработките на „Аеродром Улцињ“

Додадени 27 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Unreferenced|date=December 2009}} {{Инфокутија Аеродром | name = Аеродром Улцињ | nativename = Aeroporti Ulqi...)
 
 
==Историја==
Во 1940те, летот на [[Jat Airways|Aeroput]] [[Белград]]-[[Подгорица]] беше пордолжен до крајбрежниот град [[Бар (Црна Гора)|Бар]].
 
[[Категорија:Аеродроми во Црна Гора]]
377

уредувања