Разлика помеѓу преработките на „Филмска теорија“

Одземени 16 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 18 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q28793 (translate me))
с
* [[Феминистичка филмска теорија]]
* [[Формалистичка филмска теорија]]
* [[Листа на филмскиФилмски жанрови|Жанровска теорија]]
* [[Филм ноар]]
* [[Германски експресионизам]]