Разлика помеѓу преработките на „Микелоцо“

Одземени 6 бајти ,  пред 7 години
с
с (Bot: Migrating 25 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q309736 (translate me))
{{DEFAULTSORT:Микелоци, Микелоцо ди Бартоломео}}
[[Категорија:Луѓе од Фиренца]]
[[Категорија:Италијански скулпторивајари]]
[[Категорија:Италијански архитекти]]
[[Категорија:Ренесансни архитекти]]