Разлика помеѓу преработките на „Галилеја“

Одземени 216 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: десно|мини|300п|Местоположба на Галилеја во Израел Слика:SeaOfG...)
 
== Надворешни врски ==
{{Commonscat|Galilee}}
* [http://www.ourfatherlutheran.net/biblehomelands/galilee/galilee.htm Галилеја - туристички водич]{{en}}
* [http://www.thegalileeexperience.com/ Туристички приказ]{{en}}
 
* [http://www.olivebranch.com/isreal/galilee.htm Галилејско езеро]{{en}}
 
[[Категорија:Географија на Израел]]
Анонимен корисник