Тор (митологија): Разлика помеѓу преработките

Додадени 25 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
== Надворешни врски ==
 
[[Категорија:Германски божества]]
[[Категорија:Нордиска митологија]]