Сант Жулија де Лорија: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
[[Податотека:Andorra-Sant Julia de Loria.png|десно|Сант Жулија во рамките на Андора.]]
 
'''Сант Жулија де Лорија''' ({{lang-ca|Sant Julià de Lòria}}) е една од [[Општини во Андора|општините]] во [[Андора]], која се наоѓа во јужниот дел од земјата. Ова име е и име на центарот на општината кој е најнизок град во земјата.
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Општини во Андора]]
 
{{Андора-никулец}}