Сант Жулија де Лорија: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q24282 (translate me))
сНема опис на уредувањето
[[Податотека:Andorra-Sant Julia de Loria.png|десно|Сант Жулија во рамките на Андора.]]
 
'''Сант Жулија де Лорија''' ({{lang-ca|Sant Julià de Lòria}})е една од [[Општини во Андора|општините]] во [[Андора]], која се наоѓа во јужниот дел од земјата. Ова име е и име на главниотцентарот центар вона општината кој е најнизок град во државатаземјата.
 
== Видете исто така ==