Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Музеи во Токио“

с
Bot: Migrating interwiki links, now provided by Wikidata on d:q7467692
с (Bot: Migrating 4 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q9026949 (translate me))
с (Bot: Migrating interwiki links, now provided by Wikidata on d:q7467692)
[[Категорија:Музеи во Јапонија|Токио]]
[[Категорија:Туристички атракции во Токио]]
 
[[en:Category:Museums in Tokyo]]
[[fa:رده:موزه‌های توکیو]]
[[ja:Category:東京都の博物館]]
[[ko:분류:도쿄 도의 박물관]]
[[zh:Category:東京都博物館]]