Разлика помеѓу преработките на „Совет за безбедност на ООН“

нема опис на уредувањето
с
* [http://www.un.org/Docs/sc/ Совет за Безбедност на ОН]
* [http://www.un.org/documents/scres.htm Комплетна листа на сите резолуции]
 
== Литература==
 
* Игор Јанев, International organizations and Integrations, pub. Institute of Political Studies, Belgrade, 2008, ISBN 978-86-7419-151-4
 
* Игор Јанев, Statutary order of International Organizations, Institute of Political Studies, Belgrade, 2009, ISBN 978-86-7419-191-0
 
[[Категорија:Институции на ООН]]
Анонимен корисник