Разлика помеѓу преработките на „Зимзелено растение“

с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 38 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q190489 (translate me))
с
Постојат најразлични видови на зимзелени растенија, кои може да бидат [[дрво (растение)|дрва]] или [[грмушка|грмушки]]:
 
* највеќето видови на [[иглолисни]] растенија (на пр. [[бор]], [[тиса (дрво)|тиса]], [[смрека]], [[туја]])
 
* [[зимзелен даб|зимзелениот даб]], [[божиковина]]та и прастарите [[голосеменици]] како [[цикасови]]те