Разлика помеѓу преработките на „Хондурас“

Одземен 1 бајт ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с (oтстранета Категорија:Карипски земји со помош на HotCat)
с
|native_name = ''República de Honduras''
|common_name = Хондурас
|image_flag = HondurasFlag flagof 300Honduras.pngsvg
|image_coat = Coat of arms of Honduras.svg
|image_map = Honduras (orthographic projection).svg
192

уредувања