UTC−01:00: Разлика помеѓу преработките

Додадени 25 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
*[[Зелен ’Рт]]
 
==Како стандардно Време (Northernзима Hemisphereна winterсеверната полутопка)==
*[[Гренланд]]
**[[Источен Гренланд]] ([[Итокортормит]] и околината; се применуваат правилата на [[ЕУ]] за летно сметање на времето)