Разлика помеѓу преработките на „UTC−01:00“

Додадени 25 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с
*[[Зелен ’Рт]]
 
==Како стандардно Време (Northernзима Hemisphereна winterсеверната полутопка)==
*[[Гренланд]]
**[[Источен Гренланд]] ([[Итокортормит]] и околината; се применуваат правилата на [[ЕУ]] за летно сметање на времето)