UTC−01:00: Разлика помеѓу преработките

Додадени 40 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: Податотека:Timezones2008 UTC-1.png|мини|десно|300п|UTC−01: Сино (декември), Портокалово (јуни), Жол...)
 
сНема опис на уредувањето
**[[Источен Гренланд]] ([[Итокортормит]] и околината; се применуваат правилата на [[ЕУ]] за летно сметање на времето)
*[[Азори]] ([[Португалија]])
 
== Поврзано ==
* [[UTC+01:00]]