Разлика помеѓу преработките на „Балеарски Острови“

с
нема опис на уредувањето
с
с
| name = Балеарски Острови
| native_name = {{lang|ca|''Illes Balears''}} <br />{{lang|es|''Islas Baleares''}}
| official_name = {{lang|ca|''Illes Balears''}}{{ref|a|1}}
| other_name =
| settlement_type = [[Автономни заедници во Шпанија|Автономна заедница]]
| mapsize =
| map_alt =
| map_caption = ЛокацијатаМестоположба на Балеарските Острови
| latd = 39
| latm = 30